صنایع لاستیک و پلاستیک

تجهیزات ابزار دقیق به خصوص ترموکوپل صنعتی کاربرد گسترده‌­ای در صنعت لاستیک و پلاستیک دارد. انواع مختلفی از ترموکوپل صنعتی وجود دارد که با توجه به کاربرد آن، در بخش­‌های مختلف یک کارخانه تولید لاستیک و پلاستیک به کار گرفته می­‌شود.‌ گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما به عنوان سازنده ترموکوپل صنعتی و تجهیزات ابزار دقیق، تجربه و تخصص خوبی در طراحی، ساخت، واردات و فروش ترموکوپل صنعتی دارد.

ماهیت و کاربرد ابزار دقیق

ابزار دقیق به کلیه ابزارهایی گفته می­‌شود که وظیفه اندازه­‌گیری، ثبت و نمایش مقادیر کمیت‌­های فیزیکی مختلف را به عهده دارد. از ابزار دقیق می­‌توان در ارزیابی کمیت­‌هایی چون؛ دما، فشار، سرعت، جریان سیالات، رطوبت، سطح مواد درون مخازن و هر گونه کمیت قابل اندازه­‌گیری دیگری استفاده کرد. از انواع ابزار دقیق که بسته به کمیتی که اندازه‌­گیری می‌­کنند، متفاوت هستند؛ می­‌توان به انواع سنسورها، ترانسمیترها، کنترلرها، ترانسدیوسرها، رکوردر و نمایشگرها نام برد. ابزار دقیق همان‌طور که از اسمش برداشت می‌­شود، در ثبت و ضبط مقادیر دقت بسیار بالایی دارد. به همین خاطر در ارزیابی مقادیری که حساسیت بالایی دارند، از ابزار دقیق استفاده می­‌شود.

ابزار دقیق در هر جایی که قرار باشد کمیتی با دقت بالا اندازه گیری شود، کاربرد دارد. همه صنایع موجود از یک یا چند ابزار دقیق استفاه می‌­کنند و به نوعی از آن برای عملکرد بهتر دستگاه‌­ها و کسب نتیجه بهتر بهره می­‌برند.‌

کاربرد ابزار دقیق در صنایع لاستیک و پلاستیک

یکی از صنایعی که از ابزار دقیق در پروسه­‌های مختلف ساخت و تولید استفاده می­‌کند، صنعت لاستیک و پلاستیک است. بسته به کمیت مورد نظر در صنایع لاستیک و پلاستیک، ابزار دقیق متفاوتی به کار گرفته می­‌شود.

یکی از ابزار دقیقی که در این صنعت به کار می‌­رود دستگاه تست جریان سنج مویرگی می­‌باشد. این دستگاه به منظور اندازه­‌گیری جریان سیالات در تولید لاستیک و پلاستیک استفاده می­‌شود.

ابزار دقیق دیگری که در صنعت لاستیک و پلاستیک مورد استفاده قرار می­‌گیرد، آنالیزور حرارتی است. این ابزار دقیق در مراحل مختلف ساخت لاستیک و پلاستیک که نیاز به اندازه گیری دقیق حرارت دارد، به کار گرفته می­‌شود.

سیستم اندازه گیری پیرولیز هم یکی از تجهیزات ابزار دقیق در صنایع لاستیک است، که به منظور ثبت و ضبط مواد افزودنی و مضری که در مراحل ساخت و تولید لاستیک و پلاستیک خلوص متریال مورد نظر را تحت تأثیر قرار می­‌دهد، به کار گرفته می‌­شود.

کروماتوگراف مایع با عملکرد بالا یکی دیگر از تجهیزات ابزار دقیق در صنایع پلاستیک است. این دستگاه متریال و عناصر و افزودنی های مراحل مختلف ساخت و تولید لاستیک و پلاستیک را اندازه­‌گیری می‌­کند‌.

کاربرد ترموکوپل صنعتی در صنایع لاستیک و پلاستیک

ترموکوپل صنعتی از کاربردی‌­ترین تجهیزات ابزار دقیق در صنایع لاستیک و پلاستیک است، که در مراحل مختلف ساخت و تولید این متریال، به دفعات مورد استفاده قرار می­‌گیرد. طراحی ترموکوپل صنعتی به گونه­‌ای است، که پارامتر دما را با دقت بالا اندازه­‌گیری می‌­کند. انواع ترموکوپل صنعتی وجود دارد، که بر اساس کاربردی که دارند، در بخش­های مختلف کارخانه­‌های تولید لاستیک و پلاستیک به کار گرفته می­‌شوند.

یکی از برترین شرکت‌­های تولید و سازنده ترموکوپل صنعتی، گروه ابزار دقیق ساتراپ دما می­‌باشد. این گروه صنعتی سال‌هاست که به طراحی، تولید، واردات و فروش ترموکوپل صنعتی مشغول است و تخصص زیادی در این زمینه دارد. اگر قصد خرید ترموکوپل صنعتی را برای کارخانه و کسب و کار خود دارید، می­‌توانید با مشاوران حرفه‌­ای و متخصصان ما در این زمینه مشورت کنید.

با محصولات ابزار دقیق مرتبط با صنایع لاستیک و پلاستیک آشنا شوید.