صنایع سیمان

به دست آوردن آمار عددی در زمینه دما و میزان حرارت سیلوهای مواد اولیه، سیلوهای محصولات، دیگ‌های بخار، مخزن ها و میکسرها در صنایع سیمان اهمیت زیادی برای حفظ ایمنی نیروی کار و ماشین آلات و دستگاه‌های واحدهای صنعت سیمان دارد. کاربرد تجهیزات ابزار دقیق در صنایع سیمان به اندازه‌ای است، که بدون آن امکان اندازه گیری و کنترل سطح کمی و کیفی مواد اولیه تولید سیمان قابل عرضه، وجود ندارد. گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما تمام تخصص خود را در جهت طراحی، تولید، واردات و فروش تجهیزات ابزار دقیق و انواع ترموکوپل صنعتی با کیفیت مورد نیاز صنایع سیمان، به کار گرفته است تا بتواند نیازهای این صنعت مهم را تامین کند.

کاربرد ابزار دقیق در صنایع سیمان

فعالیت صنایع سیمان؛ فرآوری سنگ آهک، ترکیب آن با عناصر معدنی مختلفی نظیر آلومینیوم و در نهایت تولید سیمان قابل استفاده در صنایع مختلف است.  کاربرد ابزار دقیق در صنایع سیمان به اندازه صنایع دیگر مهم و در ارائه محصول با کیفیت مؤثر می‌باشد. تجهیزات ابزار دقیق در صنعت سیمان به ارزیابی و کنترل کمیت‌های مختلفی مانند؛ ارتفاع سطح سیلوهای حاوی مواد اولیه، مقدار فشار در دیگ‌های بخار، وزن و چگالی محصولات تولید شده و سطح و ارتفاع مایعات مورد استفاده در فرآیندهای تولید سیمان می‌پردازند.

ابزار دقیق مورد استفاده در صنایع سیمان به چند دسته تقسیم می‌شوند:

نمایشگرها؛ این تجهیزات ابزار دقیق مقادیر عددی پارامترها را به نمایش در آورده و در اختیار نیروی انسانی واحدهای صنعتی تولید سیمان قرار می‌دهند.

سنسورها؛ این نوع از تجهیزات ابزار دقیق به منظور اندازه‌گیری پارامترهای فیزیکی و شیمیایی مانند، دما، فشار، رطوبت، غلظت، چگالی و پی اچ سیلوهای ذخیره سیمان و میکسرها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مبدل ها؛ پارامترهای اندازه‌گیری شده در ماشین آلات مختلف صنعت سیمان، توسط مبدل ها به سیگنال‌های الکتریکی تبدیل می‌شوند.

کنترلر ها؛ این ابزار دقیق نقش مهمی در حفظ ایمنی دستگاه‌های مورد استفاده در صنایع سیمان دارد. کنترلر‌ها بر اساس داده‌هایی که به دست می‌آورند، کنترل تغییرات رخ داده در پارامترها را به دست گرفته و در صورت لزوم هشدار خود را به صدا در می‌آورند.    

کاربرد انواع ترموکوپل صنعتی در صنعت سیمان

به دست آوردن آمار عددی در زمینه دما و میزان حرارت سیلوهای مواد اولیه، سیلوهای محصولات، دیگ‌های بخار، مخزن ها و میکسرها در صنایع سیمان اهمیت زیادی برای حفظ ایمنی نیروی کار و ماشین آلات و دستگاه‌های واحدهای صنعتی سیمان سازی دارد. انواع ترموکوپل صنعتی با کاربری و تجهیزات مختلف، در زمینه ارزیابی و اندازه‌گیری دمای مواد و ماشین آلات مورد استفاده قرار می‌گیرند. توجه به همه جوانب کار در خرید ترموکوپل صنعتی با دقت بالا و درجه کیفی قابل قبول، اقدام مهمی در راه عرضه سیمان با کیفیت به بازار می‌باشد.

گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما با توجه به اینکه دقت آمار عددی در بخش‌های مختلف یک واحد صنعتی سیمان سازی، حرف اول را در ارائه محصولات با کیفیت می‌زند، به فروش انواع ترموکوپل صنعتی و تجهیزات ابزار دقیق پرکاربرد این صنعت روی آورده است. ارائه مشاوره تخصصی در زمینه خرید انواع ترموکوپل صنعتی و تجهیزات ابزار دقیق، تأمین انواع و اقسام محصولات پرکاربرد و تخصصی و همچنین تضمین اصالت و کارآمدی این ابزار و دستگاه‌ها، از مهم‌ترین اهداف و رویکردهای گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما می‌باشد.