صنایع نیروگاهی

صنایع نیروگاهی به خاطر ماهیت فعالیت‌های خود در تبدیل منابع مختلف به انرژی الکتریکی، به استفاده از طیف گسترده‌ای از تجهیزات ابزار دقیق وابسته است. یکی از مهم‌ترین پارامترهایی که در صنایع نیروگاهی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد؛ دما و درجه حرارت است. در صورتیکه این پارامترها با دقت بالایی اندازه‌گیری و ثبت نشود، خسارت‌های جبران ناپذیری در نیروگاه ها به وجود می‌آید. گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما با هدف بالا بردن سطح کیفی و ایمنی صنایع نیروگاهی؛ گام بزرگی در جهت طراحی، تولید و فروش انواع ترموکوپل صنعتی و تجهیزات ابزار دقیق مورد نیاز این صنعت برداشته است.

کاربرد ابزار دقیق در صنایع نیروگاهی

صنایع نیروگاهی به عنوان مجموعه‌ای از تأسیسات صنعتی؛ انرژی شیمیایی، مکانیکی، اتمی، آب و یا باد را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند. صنایع نیروگاهی بیش از هر بخش صنعتی دیگری نیازمند اندازه‌گیری، ارزیابی، کنترل و محاسبه دقیق کمیت‌های مختلف است. نمایش، ثبت و کنترل اعداد و ارقام عملیات مختلف در بخش‌های یک نیروگاه، بر عهده تجهیزات ابزار دقیق می‌باشد. به نوعی این صنعت بدون بهره‌گیری از انواع تجهیزات ابزار دقیق نمی‌تواند سر پا بماند.

تجهیزات ابزار دقیق در سیستم‌های کنترلی و اتوماسیون صنعتی کاربرد گسترده‌ای در صنایع نیروگاهی دارند. پارامترهای مختلفی در یک نیروگاه اندازه‌گیری می‌شود؛ که از آن میان می‌توان به دما، فشار، سطح، غلظت، چگالی، جریان سیالات، مویینگی، سرعت جریان و … اشاره کرد. هر یک از این پارامترها توسط نوعی از تجهیزات ابزار دقیق اندازه‌گیری می‌شوند. تجهیزات ابزار دقیق که در صنایع نیروگاهی و به منظور ثبت مقادیر کمیت های به کار گرفته می‌شوند، بسته به هدفی که دارند به چند دسته؛ نمایشگر، کنترلگر، حسگر، ایمنی سنج، هشداردهنده، بار سنج و محیط سنج تقسیم می‌شوند.

یکی از مهم‌ترین پارامترهایی که در صنایع نیروگاهی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد؛ دما و درجه حرارت است. در صورتیکه این پارامتر با دقت بالا اندازه‌گیری و ثبت نشود، خسارت‌های جبران ناپذیری در نیروگاه‌ها به وجود می‌آید. ابزار دقیقی که کمیت دما را ارزیابی می کند، ترموکوپل صنعتی (Industrial Thermocouple) نامیده می‌شود. انواع ترموکوپل صنعتی بسته به کاربرد خود؛ دما را اندازه‌گیری می‌کنند، آن را ثبت کرده و در نمایشگر تعبیه شده نمایش می‌دهند، عملیات و محاسباتی بر روی آن انجام می‌دهند و در صورت لزوم و در مواقعی که دما از حد استانداردش بیشتر یا کمتر باشد، هشدار می‌دهند.

خرید انواع ترموکوپل صنعتی

برای خریدانواع ترموکوپل صنعتی یا دیگر تجهیزات ابزار دقیق قابل اطمینان برای صنایع نیروگاهی، می‌توانید به گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما مراجعه کرده و با تهیه محصولات این شرکت اقدام درستی در جهت ایمنی صنعت نیروگاهی و دستگاه‌ها و ماشین آلات خود انجام دهید. گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما تخصص خوبی در زمینه طراحی، تولید و واردات انواع ترموکوپل صنعتی و تجهیزات ابزار دقیق پر کاربرد دارد.

ارائه ضمانت در جهت تأیید اصالت و کیفیت محصولات و همچنین تیم پشتیبانی با خدمات پس از فروش منحصر به فرد، از دیگر مزیت‌های خرید انواع ترموکوپل صنعتی و تجهیزات ابزار دقیق از گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما می‌باشد.