صنایع نفت و گاز

گستردگی کاربرد تجهیزات ابزار دقیق در صنایع نفت و گاز، باعث شده که گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما به فعالیت در زمینه طراحی، تولید، واردات و فروش انواع ترموکوپل‌های صنعتی و همچنین قطعات و تجهیزات ابزار دقیق بپردازد. از آنجاییکه اندازه‌گیری، ثبت و کنترل درست دما در صنایع پالایشگاهی و پتروشیمی حساسیت بسیار زیادی دارد، خرید ترموکوپل‌های صنعتی باید با وسواس و دقت نظر بالایی انجام شود. بهترین روش خرید ترموکوپل های صنعتی و تجهیزات ابزار دقیق، مراجعه به مشاوران صاحب نظر گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما و بهره بردن از توصیه‌های کاربردی آنان در این زمینه است.‌

کاربرد ابزار دقیق در صنایع نفت و گاز

تجهیزات ابزار دقیق در صنایع نفت و گاز درست مانند هر صنعت دیگری، به منظور نمایش و کنترل کمیت‌­‌­ها به کار گرفته می‌‌شوند. بسته به پارامتری که اندازه‌­گیری می‌کنند، ابزار دقیق در صنعت پالایشگاهی به صورت حسگر عناصر، فرستنده سیگنال، کنترلگر، اندیکاتور، هشداردهنده، دریچه القایی، مدار منطقی، رابط‌­های اپراتور و ترموکوپل صنعتی موجود هستند. تجهیزات ابزار دقیق در صنعت پتروشیمی پارامترهای فشار، دما، سطح مایع، جریان سیالات، شتاب، ترکیبات، چگالی، وزن و همچنین پارامترهای الکتریکی و مکانیکی؛ لرزش، پوزیسیون، قدرت، جریان و ولتاژ را ارزیابی می کند. در ادامه ابزار دقیق مورد استفاده در صنایع نفت و گاز را بررسی می‌کنیم:

ترموکوپل صنعتی؛ یکی از پرکاربردترین ابزار دقیق مورد استفاده در صنایع نفت و گاز، ترموکوپل صنعتی است. این ابزار دقیق که دقت بسیار بالایی دارد، سنسور اندازه‌گیری دما محسوب می‌شود. ترموکوپل های صنعتی از تجهیزات ابزار دقیق ضروری برای تمام مراکز صنعتی، که در حوزه پتروشیمی فعالیت می‌کنند، می‌باشد. در واقع مراحل استخراج، تولید، پالایش و توزیع نفت و گاز بدون وجود ترموکوپل صنعتی، امکان‌پذیر نیست.

ترموکوپل‌های صنعتی بر اساس رنج دمایی که اندازه‌گیری می‌کنند، به تیپ‌های متفاوتی تقسیم‌بندی می‌شوند. ترموکوپل تیپ S که از جنس رادیوم-پلاتین ساخته شده است، به خاطر قابلیتی که در اندازه‌گیری دماهای خیلی بالا دارد، در صنعت پتروشیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. جالب است بدانید که ترموکوپل‌های صنعتی بر اساس تقاضا، سفارشی‌سازی می‌شود.

جریان‌سنج توربین گاز؛ جریان گازهای طبیعی، گاز زغال سنگ، LPG و گاز سبک هیدروکربن را اندازه‌گیری می‌کند.

جریان‌سنج دنده بیضی شکل؛ در صنعت گاز و نفت، ویسکوزیته بالای مایعات را به پایداری می‌رساند.

جریان‌سنج توربین مایعات؛ در ارزیابی جریان مایعات به کار می‌رود.

فشار‌سنج؛ به منظور ثبت و ضبط فشار مطلق، فشار منفی و فشار دیفرانسیل استفاده می‌شود.

خرید ترموکوپل صنعتی

گروه صنعتی ابزار دقیق در طراحی، ساخت، واردات و فروش انواع ترموکوپل‌های صنعتی، سابقه درخشانی دارد. این شرکت با برترین برندهای خارجی در زمینه واردات قطعات و تجهیزات ابزار دقیق همکاری می‌کند. در بخش تولید ترموکوپل‌های صنعتی نیز، گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما با بهره‌گیری از خبره‌ترین مهندسین این حوزه، به طراحی، ساخت و عرضه محصولات با کیفیت و ایمن می‌پردازد. شما می‌توانید از لحظه‌ای که تصمیم به خرید ترموکوپل گرفتید، تا هر زمان که در نصب و راه‌اندازی آن به مشکلی برخوردید، از خدمات گروه صنعتی ساتراپ دما استفاده کنید.