خدمات پس از فروش ساتراپ دما

خدمات پس از فروش

گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما در ساخت و واردات انواع ترموکوپل و تجهیزات جانبی برای همه صنایع کوچک و بزرگ، مفهوم خدمات پس از فروش را چند سطح بالاتر برده‌است. پیگیری متعهدانه تیم پشتیبانی این شرکت در جهت برآوردن خواسته­‌های مشتریان، گام بزرگی در جهت برقراری ارتباط مستمر بین صاحبان کسب و کار و مصرف کننده­ محسوب می­‌شود. دغدغه‌­ی اصلی گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما، پاسخگویی به مطالبات مشتریان و ارزش قائل شدن برای هزینه و زمان آنان است.

در رویکرد گروه صنعتی ساتراپ دما پاسخ به اعتماد مشتریان گرامی، درست به اندازه تولید و واردات محصولات اصل و با کیفیت اهمیت دارد. پرسنل آموزش دیده و کاربلد این شرکت برای ایجاد احساس رضایت و خشنودی از خرید در مشتریان، از هیچ تلاشی فروگذار نیستند. خدمات پس از فروش محصولات گروه صنعتی ساتراپ دما شامل؛ مشاوره تخصصی جهت تأمین قطعات ترموکوپل، مشاوره فنی برای رفع مشکلات نصب و راه‌اندازی و تضمین خدمات در جهت کسب رضایت مشتریان است.

کادر حرفه‌­ای پشتیبانی در گروه صنعتی ساتراپ دما برای رسیدن مشتریان به خواسته‌های خود، هوشمندانه و هدفمند عمل می­‌کنند. ارائه مشاوره تخصصی جهت تأمین قطعات ترموکوپل اولین قدم در راه حمایت بی حد و مرز از مشتری است. هر زمانی که مشتریان به راهنمایی و کمک تیم پشتیبانی نیاز داشته باشند، متخصصان متبحر گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما آماده ارائه مشاوره فنی به مشتریان و پشتیبانی همه جانبه از خرید آنان می­‌‌باشند.

خط مشی گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما در ارائه خدمات پس از فروش محصولات، پیگیری مطالبات مشتریان گرامی تا کسب اطمینان از رضایت خاطر آنان می‌باشد. از اولین لحظه تصمیم‌گیری برای تأمین قطعات ترموکوپل تا هر زمان که مشتری در نصب، راه‌اندازی و استفاده از محصول خریداری شده با مشکل روبرو شود، تیم پشتیبانی گروه صنعتی ساتراپ دما آماده حمایت تمام قد و ارائه خدمات رایگان به آنان می‌باشد.