کاربرد ابزار دقیق در صنعت

در دنیای پیشرفته امروز صنایع مختلف، بدون بهره‌­گیری از ابزار دقیق حرفی برای گفتن ندارند. ابزار دقیق به نوعی کمیت­‌های مختلف را با دقت هر چه تمام­‌تر محاسبه کرده و پس از اعمال فرآیندها و عملیات ویژه­‌ای بر روی اعداد و ارقام به دست آمده، به نمایش درمی‌­آورد. ابزار دقیق همانطور که از اسمش پیداست، دارای دقت قابل توجه‌ی است و خطای آن نزدیک به صفر محسوب می­‌شود. در واقع هدف از طراحی ابزار دقیق، بالا بردن دقت ارزیابی­‌ها در صنایع مختلف و در نتیجه ارائه محصولاتی با کیفیت و ایمن است.

کاربرد ابزار دقیق در صنعت بر هیچ کس پوشیده نیست. فقط ذکر این نکته لازم است که ابزار دقیق در صنایع مختلف کاربردهای متفاوتی دارد و بسته به پارامتر فیزیکی یا شیمیایی مورد نظر، در ارزیابی کمیت­‌هایی از قبیل؛ فشار، دما و رطوبت مورد استفاده قرار می‌­گیرد.

در ادامه به بررسی اجمالی صنایع مهمی که ابزار دقیق در آن استفاده می‌شوند می‌پردازیم:

کاربرد ابزار دقیق در صنایع لاستیک و پلاستیک؛ در این حوزه ابزار دقیق در ارزیابی عددی کمیت­‌های مختلفی مانند سختی سنجی لاستیک و پلاستیک کاربرد دارد.

کاربرد ابزار دقیق در صنایع نفت و گاز؛ ابزار دقیق به کار گرفته در این صنعت بسته به کمیت­‌هایی چون فشار و دما، متفاوت است.

کاربرد ابزار دقیق در صنایع پردازش فلز؛ صنعت پردازش فلز در مراحل مختلی مانند، آبکاری، چربی­گیری و فسفاته کردن از ابزار دقیق مختلف برای کنترل کمیت­‌ها استفاده می­‌کند.

کاربرد ابزار دقیق در صنایع غذایی و آشامیدنی؛ سیستم­‌های کنترلی و ابزار دقیق در حوزه صنایع غذایی و نوشیدنی­‌ها نقش مهمی دارند. در واقع بدون به کارگیری ابزار دقیق مختلف در تهیه و تولید مواد غذایی، کیفیت خوراک و سلامت مصرف کننده تحت تأثیر قرار می­‌گیرد.  

کاربرد ابزار دقیق در صنایع نیروگاهی؛ برق، گاز یا هر نوع انرژی دیگری در هر مرحله از جمع­‌آوری، تولید و عرضه نیاز به ارزیابی و کنترل از طریق ابزار دقیق دارد.

کاربرد ابزار دقیق در صنایع سیمان؛ میزان و نسبت ترکیباتی که برای ساخت سیمان استفاده می­‌شود، تنها از طریق ابزار دقیق قابل اندازه­‌گیری می‌­باشد. بدون ارزیابی دقیق این ترکیبات رسیدن به استاندارد مورد نظر امکان پذیر نیست.  

کاربرد ابزار دقیق در صنایع آزمایشگاهی؛ صنایع آزمایشگاهی که در ذات خود به دقت بالایی در ارائه اعداد و ارقام نیاز دارند. بنابراین طیف گسترده­ای از ابزار دقیق در صنایع آزمایشگاهی به کار گرفته می‌­شود.

گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما در حوزه طراحی و تولید انواع ترموکوپل صنعتی و تجهیزات ابزار دقیق فعالیت می­‌کند. این شرکت به عنوان سازنده ترموکوپل صنعتی (Industrial Thermocouple)، به عرضه با کیفیت‌­ترین ابزار دقیق و تجهیزات و قطعات جانبی ترموکوپل مشغول می­‌باشد.

فروش ترموکوپل صنعتی و تجهیزات و قطعات جانبی ترموکوپل تنها بخشی از اهداف گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراب دما است. مشاوره خرید ترموکوپل صنعتی، مشاوره فنی در جهت نصب و راه­‌اندازی ترموکوپل‌­های صنعتی و همچنین ارائه خدمات پس از فروش بر اساس مطالبات مصرف کننده­‌گان از دیگر فعالیت­‌های گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما می‌­باشد. 

تجهیزات ابزار دقیق به خصوص ترموکوپل صنعتی کاربرد گسترده­‌ای در صنعت لاستیک و پلاستیک دارد. انواع مختلفی از ترموکوپل صنعتی وجود دارد که با توجه به کاربرد آن، در بخش­‌های مختلف یک کارخانه تولید لاستیک و پلاستیک به کار گرفته می‌­شود. گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما به عنوان سازنده ترموکوپل صنعتی و تجهیزات ابزار دقیق، تجربه و تخصص خوبی در طراحی، ساخت، واردات و فروش ترموکوپل صنعتی دارد. 

از آنجاییکه اندازه‌گیری، ثبت و کنترل درست دما در صنایع نفت و گاز حساسیت بسیار زیادی دارد، خرید تجهیزات ابزار دقیق بخصوص ترموکوپل‌های صنعتی باید با وسواس و دقت نظر بالایی انجام شود. گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما با توجه به این موضوع تمام تلاش خود را در طراحی، ساخت، واردات و فروش انواع ترموکوپل صنعتی و ابزار دقیق با حساسیت و طول عمر مفید بالا، به کار بسته است.

گستردگی کاربرد تجهیزات ابزار دقیق در صنایع پردازش فلز، اهمیت دو چندانی به بحث کیفیت و کارآیی این محصولات داده است. در صنایع پردازش فلز، طیف گسترده‌ای از کمیت‌ها مثل؛ دما، سطح و فشار اندازه‌گیری و ثبت می‌شود. در گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما انواع ترموکوپل صنعتی و تجهیزات ابزار دقیق پر کاربرد در صنایع پردازش فلز، با درجه کیفی بالا و تضمین اصالت محصول طراحی و تولید می‌شود.
صنعت غذا و آشامیدنی به طور مستقیم با زندگی روزمره و تندرستی مردم سر‌ و ‌کار دارد. بنابراین حفظ کیفیت و سلامت محصولات غذایی و آشامیدنی، از اهمیت بالایی برخوردار است. گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما سلامت و رضایت مصرف کننده را در اولویت اهداف خود قرار داده و به طراحی، ساخت و فروش انواع ترموکوپل صنعتی و تجهیزات ابزار دقیق با کیفیت و درجه یک می‌پردازد.

صنایع نیروگاهی به عنوان مجموعه‌ای از تأسیسات صنعتی و همچنین ماهیت فعالیت‌های خود در تبدیل منابع مختلف به انرژی الکتریکی، به استفاده از طیف گسترده‌ای از تجهیزات ابزار دقیق وابسته است. گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما  با هدف بالا بردن سطح کیفی و ایمنی صنایع نیروگاهی؛ گام بزرگی در جهت طراحی، تولید و فروش انواع ترموکوپل صنعتی و تجهیزات ابزار دقیق مورد نیاز این صنعت برداشته است.

کاربرد تجهیزات ابزار دقیق در صنایع شیمیایی در هر واحد صنعتی که در آن یک فرآیند شیمیایی رخ می‌دهد، مشهود است. گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما در حوزه تولید و واردات انواع ترموکوپل صنعتی و تجهیزات ابزار دقیق فعالیت می‌کند. ایمنی بالا، دقت در اندازه‌گیری و برخورداری از استانداردهای جهانی؛ تنها بخشی از ویژگی‌های محصولات گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما  است. 

رویکرد صنایع آزمایشگاهی، محاسبه و به نمایش درآوردن کمیت‌های مختلف قابل اندازه گیری می‌باشد. بر همین اساس، کاربرد تجهیزات ابزار دقیق در صنعت آزمایشگاهی بسیار وسیع و مهم می‌باشد. گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما نیاز صنایع آزمایشگاهی به این محصولات را، از طریق طراحی، تولید، واردات و فروش با کیفیت‌ترین تجهیزات ابزار دقیق و انواع ترموکوپل صنعتی برآورده کرده است.

کاربرد تجهیزات ابزار دقیق در صنایع سیمان به اندازه‌‌ای است، که بدون آن امکان اندازه گیری و کنترل سطح کمی و کیفی مواد اولیه تولید سیمان قابل عرضه، وجود ندارد. به همین جهت خرید ترموکوپل صنعتی با دقت بالا اقدام مهمی در عرضه سیمان با کیفیت می‌باشد. گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما تمام تخصص خود را در جهت طراحی، ساخت و فروش انواع ترموکوپل صنعتی با کیفیت مورد نیاز صنایع سیمان، به کار گرفته است.