صنایع شیمیایی

کاربرد تجهیزات ابزار دقیق در صنایع شیمیایی در هر واحد صنعتی که در آن یک فرآیند شیمیایی رخ می‌دهد، بسته به کمیتی که قرار است اندازه‌گیری شود، متفاوت است. ابزار دقیقی که در صنایع شیمیایی به کارگرفته می‌شوند می‌توانند؛ جرم، حجم و جریان سیالات را در فرآیندهای شیمیایی نظیر: تولید رنگ، مواد شوینده، مواد پلیمری را اندازه‌گیری کنند. گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما در فروش انواع ترموکوپل‌های صنعتی و تجهیزات ابزار دقیق به فعالان صنایع شیمیایی، خدمات گسترده‌ای ارائه می‌دهد. ایمنی بالا، دقت در اندازه‌گیری و برخورداری از استانداردهای جهانی؛ تنها بخشی از ویژگی‌های محصولات گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما می‌باشد.

کاربرد ابزار دقیق در صنایع شیمیایی

هر صنعتی که در آن و در طی فرآیندهای خاصی، مواد اولیه به محصولات شیمیایی تبدیل شوند، صنایع شیمیایی نامیده می‌شوند. عرصه فعالیت‌های صنایع شیمیایی به قدری گسترده است؛ که صنایع نفت و گاز، صنایع غذایی، صنایع پلیمر، صنایع معدنی، صنایع داروسازی، صنایع سلولزی، صنایع آرایشی و بهداشتی، صنایع محیط زیست و همچنین صنایع بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی را شامل می شود. موضوعی که در صنایع شیمیایی اهمیت و حساسیت بالایی دارد، بحث ماشین آلات و دستگاه‌های کنترلی است. در واقع کمیت‌ها و ثبت و بررسی آنها که توسط دستگاه‌ها و تجهیزات ابزار دقیق انجام می‌گیرد، از اساسی‌ترین موضوعات مورد بحث صنایع شیمیایی به حساب می‌آید. هر جا که یک فرآیند شیمیایی در حال روی دادن باشد، وجود یک یا چند ابزار دقیق برای کنترل داده‌ها ضروری است.

کاربرد ابزار دقیق در صنایع شیمیایی بسته به کمیتی که قرار است اندازه‌گیری شود، متفاوت است. ابزار دقیقی که در صنایع شیمیایی به کارگرفته می‌شوند می‌توانند؛ جرم و حجم و جریان سیالات را در فرآیندهای شیمیایی نظیر: تولید رنگ، مواد شوینده، مواد پلیمری و … اندازه‌گیری کنند، فشار را در مخزن‌ها سنجیده و به نمایش در آوردند و یا دمای مواد اولیه، دستگاه‌ها، واکنش‌ها و محصولات نهایی را ارزیابی و کنترل کنند.

بهترین انتخاب در خرید ترموکوپل صنعتی

پارامتر دما توسط انواع ترموکوپل صنعتی ارزیابی می‌شود. این ابزار دقیق پر کاربرد در بخش‌های مختلف واحدهای صنعتی در صنایع شیمیایی به کار گرفته می‌شود. سازوکار انواع ترموکوپل صنعتی به این گونه است که در ابتدا دمای ماده، دستگاه  و یا فرآیند شیمیایی مورد نظر را اندزه می‌گیرد. سپس اعداد و ارقام به دست آمده را ثبت کرده و در نمایشگر خود نشان می‌دهد. اگر حد دما از استاندارد فرآیند مورد نظر کمتر و یا بیشتر باشد، بخش هشداردهنده آن به صدا درمی‌آید. انواع ترموکوپل صنعتی تا دمای 27۰۰ درجه سانتیگراد را بدون آسیب دیدن یا از دست دادن مقاومت اندازه می‌گیرند. به دلیل حساسیتی که موضوع اندازه‌گیری و ثبت دما در صنایع شیمیایی دارد، تهیه نوع با کیفیت و قابل اطمینان آن، در نوع خود به یک چالش تبدیل شده است.

گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما به عنوان سازنده انواع ترموکوپل صنعتی و تجهیزات ابزار دقیق، این اطمینان را به شما می‌دهد که با خرید محصول مورد نظر خود از این مجموعه صنعتی، تا مدت‌ها نیازی به تعمیر یا تعویض تجهیزات ابزار دقیق در واحد صنعتی خود نداشته باشید. ایمنی بالا، دقت در اندازه‌گیری و برخورداری از استانداردهای جهانی؛ از دیگر ویژگی‌های محصولات گروه صنعتی ابزار دقیق ساتراپ دما می‌باشد.